Porozmawiają o górnictwie

Data publikacji: 17.02.2016 09:12
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
17.02.2016 Kielce. Konferencja 200 lat państwowego górnictwa w Polsce. Sesja w Muzeum Narodowym.

17.02.2016 Kielce. Konferencja 200 lat państwowego górnictwa w Polsce. Sesja w Muzeum Narodowym.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

"200 lat państwowego górnictwa w Polsce. Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość" - to tytuł ogólnopolskiej konferencji gospodarczo-naukowej, która dziś rozpocznie się w Kielcach. Spotkanie organizują: Polski Związek Producentów Kruszyw oraz Kieleckie Towarzystwo Naukowe.

Jak mówi Aleksander Kabziński, prezes PZPK, celem konferencji jest upamiętnienie dwusetnej rocznicy powołania Dyrekcji Górniczej w Kielcach oraz założenia przy niej Szkoły Akademiczno-Górniczej. Dodaje, że województwo świętokrzyskie ciągle jest jednym z najważniejszych w Polsce regionów wydobycia surowców mineralnych.

Konferencja odbędzie się w Best Western Grand Hotel w Kielcach i potrwa trzy dni. Początek o godzinie 10.00. Dziś odbędą się wykłady, poświęcone głównie przeszłości górnictwa. Ale będzie można też wysłuchać referatów, między innymi o gazie łupkowym. W czwartek zaplanowano sesje dotyczące teraźniejszości i przyszłości górnictwa, natomiast w piątek organizatorzy planują wycieczkę po świętokrzyskich kopalniach.

Tagi do tego wpisu
Reklama