"Park&Ride". Ciekawe propozycje, nowoczesne rozwiązania

Data publikacji: 29.02.2016 15:18
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.12.2015. Wizualizacja parkingów

15.12.2015. Wizualizacja parkingów "Park&Ride" - Warszawska/Orkana
Fot.

Konsultacje dotyczące powstania na kieleckich osiedlach wielopoziomowych parkingów wzbudziły duże zainteresowanie firm specjalizujących się w budowie tego typu obiektów. Do ratusza trafiło kilka propozycji. Jedna z firm proponuje parking, który można zdemontować i przenieść w inne miejsce. Inna zaoferowała budowę automatycznych parkingów. Każda z nich zachwala swoje rozwiązania.

Przedstawiciel jednej z firm argumentuje na przykład, że automatyczne parkingi w porównaniu z wielopoziomowymi obiektami zajmują znacznie mniejszą powierzchnię. Wyjaśnia, że na powierzchni 33 metrów kwadratowych można umieścić 16 samochodów. Dzięki specjalnym mechanizmom auta są bowiem parkowane na ruchomych platformach. Koszt budowy takiego systemu parkowania jest porównywalny do wydatków na budowę parkingu wielopoziomowego. Zdaniem przedstawiciela, niższy jest natomiast koszt utrzymania jednego miejsca parkingowego. Wylicza, że dziennie to 1,25 zł, a więc 37,50 zł miesięcznie.

Dyrektor Wydziału Spraw Przestrzennych w kieleckim ratuszu Artur Hajdorowicz mówi, że na obecnym etapie konsultacji dotyczących budowy parkingów nie są rozważane rozwiązania techniczne oraz opłaty za korzystanie z parkingu. Podkreśla, że na razie zbierane są opinie mieszkańców w sprawie idei ich budowy. Konsultacje dotyczące osiedlowych parkingów wielopoziomowych kończą się dzisiaj. Urzędnicy deklarują, że decyzja w sprawie ich budowy będzie zależała od opinii mieszkańców.

Jak informowaliśmy, urzędnicy zakładają, że osiem parkingów ma powstać przy głównych trasach wylotowych z Kielc. Między innymi przy ulicy Sandomierskiej, księdza Jerzego Popiełuszki, Jagiellońskiej, Orkana i Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Szacunkowy koszt budowy parkingów mających pomieścić 3 tysiące samochodów wynosi ponad 80 milionów złotych.

Tagi do tego wpisu
Reklama