Ponad tysiąc książek pojedzie do Mołdawii

Data publikacji: 02.03.2016 16:19
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.03.2016. Książki i podręczniki  trafią do Polaków z Mołdawii

02.03.2016. Książki i podręczniki trafią do Polaków z Mołdawii
Fot. Świętokrzyski Urząd Marszałkowski

Książki i podręczniki trafią do Polaków z Mołdawii. Na apel Marszałka Województwa Świętokrzyskiego odpowiedzieli m. in. uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach.

Maciej Janik, przewodniczący samorządu podkreśla, że każdy ofiarował książkę, podręcznik lub przybory szkolne.

Dyrektor liceum Renata Walęcka dodaje, że książek jest ponad tysiąc, bo do akcji  przyłączyli się również nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

Książki dla Polaków w Mołdawii przekazali także uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Łasku w województwie łódzkim, księgarnia "Światowit” w Kielcach oraz kielecki oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich. Transport darów do Mołdawii sfinansuje radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Krzysztof Dziekan.   

To nie pierwsza pomoc dla rodaków w Mołdawii i Nadniestrzu inicjowana przez marszałka. Wcześniej oprócz książek wysyłany był sprzęt medyczny. Niebawem kolejny sprzęt medyczny z dawnej siedziby szpitalika dziecięcego trafi na wschód – informuje Adam Jarubas.

W Republice Mołdawii i w Nadniestrzu mieszka 4 tysiące Polaków. Kilkoro z nich, posiadających  Kartę Polaka, studiuje w Kielcach.

ks

Tagi do tego wpisu
Reklama