Nowy prezes PWiK w Starachowicach

Data publikacji: 09.03.2016 12:25
Autor: Małgorzata Pirosz / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Google Street View

Ryszard Gliwiński wygrał konkurs na stanowisko prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach. O tę funkcję ubiegało się 12 kandydatów. Przewodnicząca komisji konkursowej Janina Malinowska stwierdziła, że wybrano osobę, która przedstawiła najlepszą koncepcję rozwoju miejskiej spółki.

Ryszard Gliwiński jest obecnie dyrektorem do spraw technicznych w Zakładzie Energetyki Cieplnej w Starachowicach. Jak powiedział, absolutnym priorytetem jest dla niego dokończenie modernizacji oczyszczalni ścieków. Poza tym zamierza zrestrukturyzować firmę, by lepiej wykorzystać potencjał pracowników, a także wprowadzić monitoring sieci i wdrożyć system zdalnych odczytów wodomierzy.

Prezydent Starachowic Marek Materek poinformował, że Ryszard Gliwiński będzie miesięcznie zarabiał 9.900 złotych brutto. Kilka miesięcy temu zmniejszono zarobki prezesów miejskich spółek. Przed obniżką, prezes wodociągów zarabiał ponad 15 tysięcy zł. Prezydent dodał, że z Ryszardem Gliwiński zostanie zawarty kontrakt, co uchroni spółkę przed wysokimi odprawami w przypadku odwołania. Jak zaznaczył nie jest to przejaw nieufności wobec kandydata na prezesa, ale rachunek ekonomiczny. Przypomniał, że na kontraktach są zatrudnieni wszyscy prezesi miejskich spółek.

Marek Materek liczy, że uda się obniżyć ceny wody. Niedawno o 31 groszy zmniejszono cenę za metr sześcienny ścieków. Obecnie za metr sześcienny wody mieszkańcy Starachowic płacą 3,76 groszy, a ścieków 7,28 groszy. PWiK, poza Starachowicami obsługuje także gminy Mirzec, Wąchock i Brody.

Tagi do tego wpisu
Reklama