Gry bez prądu

Data publikacji: 13.03.2016 17:49
Kategoria: Wiadomości z regionu
13.3.2016 Kielce.

13.3.2016 Kielce. "Gry bez prądu" w Muzeum Zabawek i Zabawy
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Coraz większą popularnością wśród kielczan zdobywają, organizowane przez kieleckie Muzeum Zabawek i Zabawy spotkania z „Grami bez prądu”. W niemal każdą niedzielę, dzieci i rodzice rywalizują w różnego rodzaju grach planszowych.

Większość zabaw pochodzi z wystawy „W co jest grane?", która jest prezentowana w placówce od dwóch tygodni. Głównym tytułem tej niedzieli były „Filary ziemi”, ale znalazła się też spora grupa miłośników gier karcianych- podkreśla Przemysław Krystian, animator muzeum.

Uczestnicy spotkań mają do wyboru wiele gier ze zbiorów placówki. Do jednych używa się kostki i pionków, inne wymagają wspomnianych specjalnych kart. Jedną z nich jest oparta na japońskim komiksie „Yu Gi Oh”. Pozwala na ćwiczenie pamięci i uczy szybkiego liczenia, bo polega na szybkim pozbyciu się punktów. Każdy z graczy ma ich 8 tysięcy i przez 40 minut rozgrywki ma za zadanie się ich pozbyć. Poza kartami, często niezbędny jest kalkulator. Gra stała się tak popularna, że w wielu krajach organizowane są turnieje i mistrzostwa w „Yu Gi Oh”.

Gry planszowe przeżywają swój renesans. Na rynku jest dostępnych około 70 tysięcy tytułów.

Tagi do tego wpisu
Reklama