Wszyscy rolnicy otrzymają wnioski o dopłaty

Data publikacji: 15.03.2016 16:01
Autor: Małgorzata Pirosz / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.01.2016 Kielce. Dyrektor świętokrzyskiego oddziału ARiMR Małgorzata Erlich - Smurzyńska.

20.01.2016 Kielce. Dyrektor świętokrzyskiego oddziału ARiMR Małgorzata Erlich - Smurzyńska.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dyrektorka Świętokrzyskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Małgorzata Erlich-Smurzyńska zapewnia, że wszyscy rolnicy otrzymają wnioski, które należy wypełnić, aby otrzymać dopłaty bezpośrednie. Wczoraj agencja poinformowała, że od dziś można je składać w powiatowych biurach ARiMR oraz że wysłano je do wszystkich, którzy ubiegali się o pieniądze w ubiegłym roku.

Tymczasem do naszej rozgłośni od rana telefonowali zaniepokojeni rolnicy, którzy nie dostali wniosków. Małgorzata Erlich-Smurzyńska w rozmowie z Radiem Kielce uspokaja i przekonuje, że nie ma powodów do obaw. Jak stwierdziła - spersonalizowane, wstępnie wypełnione wnioski wraz z załącznikami graficznymi dotrą jeszcze dziś lub najpóźniej jutro do zainteresowanych.  

Wniosek otrzymał m.in. Adolf Kudliński z Orzechówki. Jak nam powiedział - był pozytywnie zdziwiony, że pismo dotarło przed czasem. Jego zdaniem - ktoś musiał wpłynąć na pracę agencji.

Małgorzata Erlich-Smurzyńska poinformowała, że najwięcej rolników, którzy dziś składali wnioski o dopłaty bezpośrednie było w oddziałach w Sandomierzu i Opatowie.

fot. Jarosław Kubalski

Tagi do tego wpisu
Reklama