Profesor Tomasz Schramm doktorem honoris causa UJK

Data publikacji: 17.03.2016 18:24
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
17.03.2016 Kielce . Profesor Tomasz Schramm otrzymał tytuł doktora honoris causa UJK.

17.03.2016 Kielce . Profesor Tomasz Schramm otrzymał tytuł doktora honoris causa UJK.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Profesor Tomasz Schramm- historyk z Poznania został dziś wyróżniony tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Naukowiec specjalizuje się w historii przełomu XIX i XX wieku oraz I wojny światowej. Jest też ekspertem w kwestii relacji polsko- francuskich. Profesor przewodniczy Komitetowi Nauk Historycznych Polskiej Akademii Nauk. Swoją karierę naukową związał z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach osiemdziesiątych działał w Solidarności.

Jedną z pasji profesora Schramma są podróże. Jak sam przyznaje, oprócz recenzowania prac naukowych kieleckich historyków, niewiele go z regionem świętokrzyskim do tej pory łączyło. Ale teraz się to zmieni. - Zawsze wywoziłem stąd dobre wspomnienia. Natomiast to wyróżnienie było dla mnie całkowitym zaskoczeniem. Po Górach Świętokrzyskich raz już miałem okazję chodzić, a jeden z towarzyszy mojej andyjskiej wyprawy kupił dom w okolicy. Jak tylko skończy remont, mam go tutaj odwiedzić- zapowiada Tomasz Schramm.

Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego podkreśla ogromną wiedzę i dokonania naukowe Tomasza Schramma. Ale jak dodaje, przyczyn nadania tytułu doktora honoris causa było więcej. - Istotny jest również fakt bycia autorytetem w środowisku. Dziś ten autorytet stał się wzorcem oraz członkiem naszej społeczności akademickiej – podkreśla rektor UJK.

Jacek Semaniak nie ukrywa, że dla kieleckiej uczelni włączenie do grona akademickiego autorytetu pokroju profesora Tomasza Schramma jest wyjątkowym wydarzeniem.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama