Ministerstwo wesprze edycję festiwalu filmowego

Data publikacji: 22.03.2016 15:48
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
NURT 2013 Festiwal Form Dokumentalnych.

NURT 2013 Festiwal Form Dokumentalnych.
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ostatecznie wesprze 22. edycję Festiwalu Form Dokumentalnych NURT w Kielcach. W wyniku odwołania, Kieleckie Centrum Kultury dostanie 30 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone głównie na nagrody dla uczestników konkursu- informuje dyrektor KCK Magdalena Kusztal.

Wsparcie Ministra, to nie tylko pieniądze, ale także prestiż. Kieleckie Centrum Kultury wnioskowało o większą kwotę, ale jak mówi Magdalena Kusztal, przyda się każda suma. Umożliwi ona zapewnienie wartościowych nagród, które dla młodych twórców są dodatkową motywacją do udziału w "Nurcie". Festiwal odbyłby się, nawet gdyby nie było ministerialnej dotacji, ale byłby skromniejszy- dodaje Magdalena Kusztal.

Kieleckie Centrum Kultury złożyło w tym roku kilka wniosków o dotacje z Ministerstwa Kultury, jednak w pierwszym rozstrzygnięciu nie otrzymały wsparcia. Instytucja złożyła odwołania i czeka na kolejne decyzje ministra. Nadal nie wiadomo, czy pieniądze otrzymają m.in. Konkurs Off Fashion i Memorial To Miles. W ramach odwołań, uznania ministerstwa nie zyskał Festiwal Muzyki Organowej i Sakralnej Anima Mundi. Organizatorzy zapewniają, że mimo to, wydarzenie na pewno się odbędzie.

Tagi do tego wpisu
Reklama