Kajakiem przez Lubrzankę

Data publikacji: 23.04.2016 12:05
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
23.04.2016 Okoilice Sukowa. Ogólnopolski Spływ Lubrzanką.

23.04.2016 Okoilice Sukowa. Ogólnopolski Spływ Lubrzanką.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

50 uczestników bierze udział w 6 Ogólnopolskim Spływie Kajakowym Lubrzanką 2016. Celem imprezy jest przede wszystkim promocja szlaku kajakowego rzeki Lubrzanki i jej okolic, ale także pokazanie uroków kajakarstwa turystycznego, jak również propagowanie turystyki i ruchu na świeżym powietrzu.

Jak informuje komandor spływu Adam Grzegorzewski, kajakarze do przepłynięcia mają 10 km. Lubrzanka na odcinku Mójcza – Marzysz, bo tam mają dopłynąć uczestnicy spływu – jest zróżnicowana. Są odcinki górskie, typowo nizinne, ale także w korycie rzeki występują tzw. zwałki, czyli naturalne przeszkody spowodowane obecnością bobrów. Kajakarze podziwiać mogą również rzadkie gatunki ptaków, m.in. pliszki żółte i zimorodki.

Na 6 Ogólnopolski Spływ Kajakowy Lubrzanką przyjechali uczestnicy z całej Polski. Biorą w nim udział kajakarze z Piotrkowa Trybunalskiego, Krakowa, Bochni, czy z Sandomierza. Jak podkreślają, najważniejsza jest dla nich możliwość obcowania z przyrodą i podziwianie urokliwych okolic regionu świętokrzyskiego.

Kajakarze około godziny 16.00 dopłyną do Marzysza. Tam zaplanowano poczęstunek i wręczenie pamiątkowych dyplomów.

Organizatorem imprezy jest Centrum Edukacyjne „Szklany dom” w Ciekotach.

adv adv
Wiadomości
Reklama