Zakaz handlu w niedzielę. Solidarność zbiera podpisy

Data publikacji: 10.05.2016 13:53
Autor: Bartłomiej Zapała / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.02.2016 Rozmowa Dnia. Waldemar Bartosz

05.02.2016 Rozmowa Dnia. Waldemar Bartosz
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

W biurach NSZZ Solidarność na terenie województwa świętokrzyskiego można od dziś składać podpisy poparcia pod obywatelskim projektem ustawy ograniczającej handel w niedzielę.

Związkowcom zależy na wprowadzeniu zakazu pracy sklepów wielkopowierzchniowych. Przewodniczący Regionu Świętokrzyskiego Solidarności Waldemar Bartosz informuje, że inicjatywa pochodzi od osób, które muszą spędzać niedziele w pracy. "Udało nam się zgromadzić poparcie wielu organizacji społecznych, także części samych handlowców, mam więc nadzieję, że w ciągu trzech miesięcy zbierzemy odpowiednią liczbę podpisów" - powiedział Waldemar Bartosz.

Przewodniczący Bartosz liczy, że w województwie świętokrzyskim uda się zebrać przynajmniej kilkanaście tysięcy podpisów. Do przyjęcia inicjatywy w Sejmie potrzebne jest zgromadzenie 100 tysięcy podpisów.

Projekt ustawy zakłada, że możliwe będzie prowadzenie handlu w niedzielę jedynie na stacjach benzynowych, kioskach, sklepach na terenie lotnisk, dworców autobusowych i kolejowych, a także w piekarniach i obiektach edukacyjnych i zdrowotnych.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama