Baza za unijne pieniądze

Data publikacji: 14.05.2016 15:58
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.5.2016 Kielce. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym

14.5.2016 Kielce. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Dni Otwarte Funduszy Europejskich trwają w województwie świętokrzyskim. 14 instytucji prezentuje inwestycje, zrealizowane z unijnych pieniędzy. Chętni mogli odwiedzić np. bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Masłowie i przyjrzeć się z bliska pracy załogi. Można było usiąść za sterami śmigłowca i nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy.

Baza LPR została w 75% sfinansowana z pieniędzy unijnych- wyjaśnia ratownik medyczny Paweł Kubicki. Obecny wygląd hangaru i zaplecza socjalnego dla pracowników można porównać na fotografiach, ze stanem sprzed remontu. Wyposażenie Lotniczego Pogotowia to dobry przykład, pokazujący, jak unijne pieniądze wpływają na nasze życie – dodaje Paweł Kubicki. 

Dla najmłodszych, największą atrakcją był śmigłowiec. Jedna z mieszkanek pobliskich Domaszowic odwiedziła bazę LPR wspólnie z dwójką małych dzieci. 7-latka i jej 4-letni brat interesują się samolotami, które często przelatują nad ich domem. Chłopiec chciał usiąść za sterami śmigłowca, a mama pochwaliła możliwość zwiedzenia bazy i wykonania pamiątkowych zdjęć. 

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Masłowie startował w ubiegłym roku ok. 500 razy. To największa w Polsce liczba akcji wśród baz dyżurujących do zachodu słońca. Dziś w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich można też za darmo zwiedzać m.in. Centrum Geoedukacji w Kielcach i Kielecki Park Technologiczny. 

Reklama