Co dalej z anglojęzyczną medycyną? Tylko jeden chętny

Data publikacji: 06.07.2016 17:59
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.04.2016 Kielce. Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu UJK

21.04.2016 Kielce. Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu UJK
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Niepewna przyszłość anglojęzycznego kierunku lekarskiego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Rekrutacja trwa od 1 maja, ale w ciągu dwóch miesięcy zarejestrował się tylko jeden kandydat z Kalifornii. Jak usłyszeliśmy w Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu UJK, telefonów i maili z pytaniami o studia medyczne w języku angielskim jest dużo, więc jest tez nadzieja, że pytający zdecydują się również na aplikowanie.

Profesor Stanisław Głuszek, dziekan Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu już na początku rekrutacji spodziewał się, że nakłonienie studentów zza oceanu do studiów w Kielcach będzie trudne. - Jesteśmy nowicjuszami w tej kwestii. Niektóre uczelnie wynajmują firmy rekrutujące, które szukają chętnych do studiowania w Polsce. Myślę, że w przyszłych latach też tak będziemy robić.

Teraz dziekan dodaje, że rekrutacja, która według optymistycznych założeń miała zakończyć się w połowie lipca, potrwa przez całe wakacje. Uczelnia będzie kontynuować również akcje promocyjną w USA i Kanadzie.

UJK swoje materiały reklamowe przesyła do tamtejszych uczelni medycznych oraz polskich konsulatów. Akcję promocyjną w Stanach Zjednoczonych prowadzą również naukowcy współpracujący z kielecką uczelnią.

Docelowo UJK chce w tym roku przyjąć 30 osób na studia anglojęzyczne. 

Tagi do tego wpisu
Reklama