Opóźni się podpisanie umowy PKS z inwestorem

Data publikacji: 18.09.2011 21:25
Kategoria: Wiadomości z regionu

Po raz kolejny może dojść do opóźnienia podpisania umowy z inwestorem, który kupił kielecki dworzec autobusowy wraz z należącymi do PKS działkami. Powinna zostać ona zawarta do końca września, ale termin ten prawdopodobnie przedłuży się o kolejny miesiąc.

Jak informowaliśmy,  nieruchomości nabyto w drodze licytacji. Kupiła je za prawie 11 milionów złotych firma Polcom Investment. Mimo opóźnień w finalizacji umowy likwidator PKS, Kielce Marek Wołoch nie obawia się, że procedura sprzedaży nie zostanie zakończona.

Dodaje, że sytuacja finansowa kieleckiego PKS poprawia się. Jak mówi, duża w tym zasługa inwestycji drogowych, które zablokowały dojazd do konkurencyjnego dworca busów, a także zlikwidowały miejsca postojowe dla autobusów MPK.

Z dworca odjeżdża dziennie prawie 800 pojazdów, podczas, gdy projekt obiektu zakłada maksymalnie 900 odjazdów. Dla porównania w maju 2009 roku było to zaledwie 350 kursów  na dobę.
Oszczędności przyniosło także zlikwidowanie nierentownych połączeń oraz ograniczenie zatrudnienia ze 197 do 121 osób. W listopadzie lub grudniu ma zostać sprzedana część przewozowa PKS Kielce.

Robert Felczak

Reklama