Koprzywnica i Pacanów zyskają wozy strażackie

Data publikacji: 27.07.2016 18:15
Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Sesja sejmiku województwa świętokrzyskiego.

Kielce. Sesja sejmiku województwa świętokrzyskiego.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Gminy Koprzywnica i Pacanów otrzymają z budżetu województwa po 50 tysięcy złotych. Pieniądze będą wykorzystane na zakup wozów strażackich. Uchwałę w tej sprawie przyjęli dziś radni sejmiku. Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek zaznaczył, że jest to ważna decyzja, bo zarówno Koprzywnica, jak i Pacanów znajdują się na terenach zagrożonych powodzią.

- Te miejscowości leżą w bardzo newralgicznych punktach. W 2010 roku właśnie w tych gminach widoczne były największe skutki powodzi. Zostaną więc one odpowiednio doposażone - powiedział Piotr Żołądek.

Za przekazaniem pieniędzy był także wiceprzewodniczący sejmiku Andrzej Pruś. Zaznaczył jednak, że budżet województwa może okazać się niewystarczający, jeśli w przyszłości będą wpływać kolejne wnioski o taką pomoc. - Za kilka tygodni czy miesięcy możemy mieć kilkadziesiąt lub nawet kilkaset takich wniosków. Chciałbym uniknąć sytuacji, w której komuś będziemy musieli odmówić pomocy w sprawie tak ważnej, jak bezpieczeństwo mieszkańców województwa - powiedział Andrzej Pruś.

W województwie świętokrzyskim działa ponad 800 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Ratownicy zawsze są w pełnej gotowości do niesienia pomocy nie tylko w przypadku pożarów, ale także innych zagrożeń.

Jarosław Kumor

Reklama