"Kubuś" w nowej siedzibie za trzy lata

Data publikacji: 27.07.2016 20:18
Kategoria: Wiadomości z regionu
20.07.2016 Kielce. Budynki przy ulicy Zamkowej do których ma się przenieść Teatr Kubuś.

20.07.2016 Kielce. Budynki przy ulicy Zamkowej do których ma się przenieść Teatr Kubuś.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" przeniesie się do nowej siedziby przy ulicy Zamkowej w Kielcach pod koniec 2019 roku. Natomiast prace remontowe, których celem jest przystosowanie budynków zespołu powięziennego do potrzeb sceny lalkowej powinny rozpocząć się rok wcześniej. O przyszłości placówki dyskutowali radni komisji edukacji i kultury podczas spotkania, które odbyło się w kieleckim "Kubusiu".

Dyrektor teatru Robert Drobniuch jest zadowolony z efektów rozmowy. Jak powiedział - po półtora roku spotkaliśmy się ponownie w teatrze. Mogłem przedstawić naszą dotychczasową działalność, a jest się czym chwalić. To był bardzo udany sezon dla "Kubusia". Wzięliśmy udział w kilkunastu  najważniejszych festiwalach w Polsce, zdobyliśmy kilka nagród. Poza tym, cały czas konsekwentnie realizujemy naszą działalność edukacyjną, która również jest doceniana przez środowisko pedagogów i artystów w kraju.

Na nową inwestycję gmina Kielce otrzyma 13 mln złotych unijnego dofinansowania. Koszty prac, to około 20 mln złotych. W budynku przy ulicy Zamkowej będą dwie sceny. Projekt zakłada też powstanie przestronnego foyer i miejsca do edukacji. Poprawią się też warunki pracy dla administracji teatru.

Wiktor Dziarmaga

kubuś

Reklama