Świętokrzyskie wzbogaci się o nowoczesne pociągi

Data publikacji: 01.08.2016 12:01
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.7.2016 Kielce. Dworzec PKP, pociąg Impuls

20.7.2016 Kielce. Dworzec PKP, pociąg Impuls
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Tabor świętokrzyskich kolejarzy powiększy się o przynajmniej dwa nowoczesne pociągi. Będą to prawdopodobnie czteroczłonowe składy o standardzie "Impulsów", które już kursują po regionie. Wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak mówi, że analizy dotyczące zakupu pociągów są już prowadzone. Mają one uwzględnić nie tylko cenę pojazdów, ale także koszt ich eksploatacji oraz zakładany wzrost liczby osób podróżujących koleją.

Niewykluczone, że w ramach planowanych zakupów tabor świętokrzyskich kolejarzy powiększy się o skład, którym będzie można przewozić większą liczbę rowerów. Jan Maćkowiak mówi, że taką potrzebę zauważono po uruchomieniu weekendowego, turystycznego połączenia kolejowego pomiędzy Kielcami i Sandomierzem. Zdarzało się bowiem, że rowerzyści narzekali na niewystarczającą liczbę miejsc przystosowaną do przewozu jednośladów.

Niewykluczone, że przetarg na zakup pociągów samorząd województwa ogłosi jeszcze w tym, a najpóźniej w przyszłym roku. Urzędnicy liczą, że uda się na ten cel uzyskać unijne dofinansowanie.

Tagi do tego wpisu
Reklama