Przystanki kolejowe zmienią wygląd

Data publikacji: 06.08.2016 15:30
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.3.2016 Kielce. Dworzec PKP

27.3.2016 Kielce. Dworzec PKP
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Kosztem ponad 31 milionów złotych, zmodernizowane zostaną przystanki kolejowe w regionie świętokrzyskim. Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK informuje, że prace zostaną wykonane przy liniach kolejowych Skarżysko – Kielce – Kozłów oraz Skarżysko – Sandomierz.

Dodaje, że przygotowania do planowanych inwestycji już się rozpoczęły. Zakładają one dostosowanie wszystkich stacji i przystanków do potrzeb osób niepełnosprawnych. Poprawi się także estetyka tablic informacyjnych na peronach. Nowe oznakowanie zostanie zamontowane na stacji Kielce. Odnowione będą natomiast tablice między innymi na stacjach Piaski, Kozłów, Radkowice, Włoszczowa i Sędziszów.

Kolejarze, wspólnie z ratuszem przygotowują się także do generalnego remontu dworca PKP w Kielcach. Jak informowaliśmy, samorząd Kielc chce, aby w ramach planowanej inwestycji nad peronami powstał parking na pół tysiąca samochodów. Spółki PKP wciąż zastanawiają się jednak nad jego budową. Kolejarze rozważają kilka wariantów w tym jeden, który nie uwzględnia budowy parkingu. Władze Kielc stoją jednak na stanowisku, że rezygnacja z jego budowy nie wchodzi w grę. Ostateczne decyzje mają zapaść po opracowaniu studium wykonalności planowanej inwestycji.

Tagi do tego wpisu
Reklama