Co ze starym mostem w Sandomierzu?

Data publikacji: 11.08.2016 15:35
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Radio Kielce

Stary most na Wiśle w Sandomierzu, będący częścią drogi krajowej nr 77, od kilku lat czeka na remont. Został zamknięty zaraz po oddaniu nowej przeprawy. Przez to, wciąż nierozwiązana zostaje sprawa dużego natężenia ruchu w tym miejscu. Coraz bardziej poważny jest także stan instalacji, umieszczonych pod starym mostem.

Jak powiedział burmistrz Marek Bronkowski, ostatnie przeglądy wykazały, że znajdująca się tam sieć gazowa i wodno-kanalizacyjna wymaga szybkich remontów. Władze miasta zastanawiają się, czy jest sens wykonywać te prace, skoro w planie jest remont całego mostu, czy też jednak przełożyć całą infrastrukturę na nową przeprawę.

W kwietniu tego roku, parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu podjęli starania o sfinansowanie remontu starego mostu w Sandomierzu i budowy ulicy Lwowskiej bis z budżetu centralnego. - Ta sprawa cały czas jest przedmiotem troski naszych parlamentarzystów, rozmowy na ten temat trwają - powiedział nam lider świętokrzyskich struktur PiS poseł Krzysztof Lipiec.

Małgorzata Pawelec, rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przypomina, że inwestycja nie została uwzględniona w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-23, ale przygotowania do niej trwają. Drogowcy mają decyzję lokalizacyjną, na mocy której wypłacono odszkodowania za tereny pozyskane pod całą inwestycję, jest pozwolenie na budowę, wykonane zostały wyburzenia obiektów znajdujących się na terenie przyszłej inwestycji.

Nowy most w Sandomierzu stoi od 2011 roku. Niedługo po jego otwarciu zamknięta została stara przeprawa.

Tagi do tego wpisu
Reklama