Muzyka ludowa przez całą dobę w FOLK RADIU!

Data publikacji: 05.09.2016 08:06
Autor: Leszek Ślusarski / Kategoria: Kultura

Polskie Radio Kielce uruchomiło pierwszy w Polsce internetowy kanał z muzyką ludową - FOLK RADIO. Można je znaleźć pod adresem www.folkradio.pl, albo wejść poprzez stronę Radia Kielce www.radio.kielce.pl. Przez 24 godziny nadawane są pieśni, piosenki i utwory instrumentalne z regionu świętokrzyskiego, ale także z innych rejonów naszego kraju i świata.

Ludowa muzyka Gór Świętokrzyskich  przeplata się z kujawiakami, mazurami, oberkami i muzyką etno.

To spełnienie marzeń wielu twórców i animatorów kultury ludowej - mówi regionalista, kolekcjoner i miłośnik folkloru Stanisław Rycąbel z Nieskurzowa z powiatu opatowskiego. Jak dodaje dzięki internetowi muzyka ludowa tworzona w naszym regionie staje się powszechnie dostępna niezależnie od miejsca zamieszkania.  

Pory dnia. To także spełnienie oczekiwań wielu rodaków starszego pokolenia żyjących poza granicami kraju, którzy przebywając na obczyźnie tworzyli polonijne ośrodki kultury. Działając nie zapominali o swoich  korzeniach, tradycjach i muzyce. Teraz dzięki Radiu Kielce - ta muzyka jest dostępna na całym świecie.

Polskie Radio Kielce ma największy w Polsce zbiór muzyki ludowej - prawie 100 tysięcy utworów, nagranych i zrealizowanych w radiowych studiach, w terenie oraz podczas przeglądów i konkursów folklorystycznych. FOLK RADIO ma przybliżyć słuchaczom muzykę naszych korzeni, pokazać jej różnorodność i piękno.

Na stronie Folk Radio słuchacze znajdą informacje o poszczególnych wykonawcach, zespołach, solistach. Będą także zdjęcia, biografie niektórych wykonawców i niebawem krótkie filmiki wideo.

Reklama