IPN w hołdzie bohaterom

Data publikacji: 05.09.2016 10:46
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Kultura
Budynek Instytutu Pamięci Narodowej

Budynek Instytutu Pamięci Narodowej
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Instytut Pamięci Narodowej organizuje w związku z 77 rocznicami wybuchu II wojny światowej oraz agresji sowieckiej na Polskę koncert patriotyczny „Wojenko, wojenko cóżeś ty za pani… W hołdzie bohaterom II wojny światowej”.

Naczelnik kieleckiej delegatury IPN Dorota Koczwańska Kalita zaznacza, że wrzesień jest dla Polaków miesiącem wspomnień głównie tragicznych, ale także bohaterskich. - To Polska jako pierwsza sprzeciwiła się najpierw żołnierzom hitlerowskim, a potem sowieckim. Byliśmy pierwsi, którzy powiedzieli zdecydowane „nie” na bestialstwo, okrucieństwo, pogwałcenie wolności innych narodów i dlatego musimy o tym pamiętać  - podkreśliła Dorota Koczwańska Kalita.


IPN zamierza zorganizować koncert muzyczno - edukacyjnego. Zaprezentowane zostaną pieśni patriotyczne i piosenki wojenne wykonane przez młodych filharmoników w różnych aranżacjach.  Towarzyszyć im będzie narracja słowna w połączeniu w elementami multimedialnymi, tak aby odbiorca otrzymał wiele informacji dotyczących wojny.


Koncert odbędzie się 16 września w Kieleckim Centrum Kultury. Na scenie zaprezentują się : Chóry Passionart i Camerata Jagellonica Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz  Orkiestra Symfoniczna PASSIONART. O godzinie 11.00 filharmonicy zagrają dla szkół, a o godzinie 18.00 dla chętnych. Bezpłatne zaproszenia będzie można odbierać od dzisiaj w kasie Kieleckiego Centrum Kultury.


Program koncertu

Tagi do tego wpisu
Reklama