Odtańczyli poloneza. Zachęcali do wolontariatu

Data publikacji: 06.09.2016 21:53
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Dokładnie 100 dni zostało do finału SZLACHETNEJ PACZKI, dlatego wolontariusze, sportowcy i celebryci, na wzór maturzystów przygotowujących się do egzaminu dojrzałości, zatańczyli dziś w Kielcach poloneza.

Dokładnie 100 dni zostało do finału SZLACHETNEJ PACZKI, dlatego wolontariusze, sportowcy i celebryci, na wzór maturzystów przygotowujących się do egzaminu dojrzałości, zatańczyli dziś w Kielcach poloneza.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Wspólnymi tańcami oraz zabawą młodzież ze Szlachetnej Paczki zachęcała Kielczan do wolontariatu. Dokładnie 100 dni przed finałem charytatywnej akcji wolontariusze odtańczyli na kieleckim rynku poloneza, aby pokazać siłę wolontariatu.

Jak powiedziała Dominika Golec koordynatorka „Szlachetnej Paczki” - w naszym województwie potrzebnych jest około 600 wolontariuszy. Będziemy przyjmować zgłoszenia i liczymy na dużą frekwencje, ponieważ im więcej pomocników tym więcej potrzebujących dostanie bożonarodzeniowe paczki.
 
Jak tłumaczy koordynatorka, wolontariuszem może być każda pełnoletnia osoba. Zadaniami wolontariuszy będzie znalezienie osób i rodzin potrzebujących pomocy, kontakt z nimi i określenie ich potrzeb. Natomiast miesiąc przed świętami Bożego Narodzenia informacje, które zbiorą wolontariusze umieszczane są w anonimowej bazie internetowej. Darczyńca może wtedy wybrać konkretną rodzinę i przygotować jej paczkę na święta.

Na kieleckim Rynku pojawili się także uczestnicy innego projektu "Akademii Przyszłości". W ramach projektu wolontariusze udzielają pomocy dzieciom , które mają  kłopoty z samooceną i trudności w szkole. Paulina Tkaczyk była wolontariuszka „Akademi” tłumaczy, że udział w wolontariacie niesie ze sobą podwójną korzyść.

Oczywiście najważniejsze jest to, aby pomoc uzyskali najbardziej potrzebujący. Jednak z drugiej strony wolontariat wyrabia w nas pewność siebie. Dzięki niemu możemy poznać mnóstwo ludzi, z którymi kontakt może w przyszłości okazać się bardzo przydatny.
 
Rekrutacja wolontariuszy „Szlachetnej Paczki” i „Akademii Przyszłości” potrwa do 15. października. W ciągu 15 lat trwania projektu szlachetna paczka dotarła łącznie do blisko 120 tys. rodzin.

Reklama