Ręcznie robione zabawki tematem wystawy w ID

Data publikacji: 09.09.2016 21:58
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.09.2016 Kielce. Instytut Designu. Wystawa poświęcona projektowaniu dla dzieci.

09.09.2016 Kielce. Instytut Designu. Wystawa poświęcona projektowaniu dla dzieci.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wernisaż nowej wystawy w Instytucie Design przyciągnął tłumy Kielczan. Ekspozycja przedstawiająca ręcznie robione zabawki, ubrania czy elementy wyposażenia wnętrz zaciekawiły przede wszystkim rodziny z dziećmi.

Zdaniem Rafała Nowaka, dyrektora Wzgórza Zamkowego tak udane otwarcie może świadczyć o tym, jak zmienia się podejście Polaków do kwestii estetyki. Powoli odchodzimy od masowo produkowanych plastikowych dekoracji, czy zabawek. Na ekspozycji znalazły się produkty polskich producentów często wykonywane przez małe rodzinne firmy, o których istnieniu nie wiedzieliśmy - tłumaczy dyrektor.
 
Pani Ewa, która odwiedziła Instytut Designu stwierdziła, że taka wystawa jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ dzięki niej nie tylko możemy poznać nowe trendy, ale też samemu spróbować swoich sił w projektowaniu nietuzinkowych, oryginalnych ozdób i przedmiotów codziennego użytku. „Czekałam na wystawę, w której będzie można zobaczyć współczesne prace polskich projektantów.

Ciekawe jest to, że możemy poznać pomysły z kilku różnych obszarów między innymi wydawniczego i odzieżowego. Wystawa jest bardzo inspirująca bardzo spodobał mi się pomysł z ubrankami, na których zamieszczone są obrazki z książek. Wyglądają bardzo ładnie a przy okazji mogą promować czytelnictwo.
 
Z kolei Aleksandra Banaś, jedna z kuratorek wystawy tłumaczy, że ekspozycja ma pokazać, że zabawki nie muszą być skomplikowane żeby dawać dzieciom radość. Patrząc na reakcje najmłodszych widzimy ile frajdy sprawia im zabawa najprostszymi przedmiotami jak chociażby drewnianymi klockami, które w dodatku są przyjazne dla środowiska - dodaje.

Wystawa została podzielona na cztery działy: czytelnię, plac zabaw, młodą modę i pokój dziecka. Z kolei dorośli będą mogli się zastanowić nad tym, jak ich decyzje zakupu kształtują poczucie estetyki i gust ich dzieci. Ekspozycja będzie czynna do 18 listopada.

Reklama