Bracik i Giemza mistrzami Polski

Data publikacji: 11.09.2016 19:02
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
KTM Novi Korona Kielce

KTM Novi Korona Kielce
Fot. KTM Novi Korona Kielce

Maciej Giemza i Aleksander Bracik z KTM Novi Korona Kielce zostali mistrzami Polski, w zakończonym w Nowym Sączu, kolejnym sezonie motocyklowych rajdów enduro. Na podium stanęli również ich klubowi koledzy Rafał Bracik, Leszek Drogosz i Robert Fendrych oraz Marcin Nawrot z ATV Kielce.

Maciej Giemza wygrał rywalizację w klasie E1. Kielczanin triumfował w ośmiu z dziesięciu rozegranych rund. Na najniższym stopniu podium stanął Rafał Bracik. Maciej Giemza zajął także 2.miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu. Wyprzedził go Paweł Szymkowski z CKM Szczecin.
 
W klasie junior 50 tytuł mistrza Polski wywalczył Aleksander Barcik, który także ośmiokrotnie wygrał w tym roku zawody enduro.
 
W klasie masters Leszek Drogosz zajął drugie miejsce, a na najniższym stopniu podium stanął Robert Fendrych. Mistrzem Polski został Sebastian Krywult z BKM Bielsko Biała.
 
W rywalizacji quadów tytuł wicemistrza Polski wywalczył Marcin Nawrot, którzy przegrał jedynie z Pawłem Samkiem z Grupy 4x4 FORQUAD MAXXIS RACING.
 
– Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników. Po raz kolejny udowodniliśmy, że liczymy się na krajowym podwórku – powiedział zadowolony prezes KTM Novi Korona Ryszard Bracik.

W klasyfikacji klubowej KTM Novi Korona zajęło drugie miejsce, ustępując jedynie BKM Bielsko Biała.

Tagi do tego wpisu
Reklama