"Nadzieje Kielc" zostały wręczone

Data publikacji: 12.09.2016 17:53
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
W Domu Środowisk Twórczych wręczono

W Domu Środowisk Twórczych wręczono "Nadzieje Kielc" (12 września 2016 r.)
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Podczas uroczystej gali w Domu Środowisk Twórczych wręczono "Nadzieje Kielc". Wyróżnienia trafiły do młodych zdolnych osób, które mają dobre wyniki w nauce, ale są także zaangażowane w działalność społeczną.

Wśród nagrodzonych znalazł się między innymi Mikołaj Marcinkowski, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach. Mikołaj jest laureatem Olimpiady Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej i między innymi za te osiągnięcia został wyróżniony nagrodą "Nadzieje Kielc". Jak powiedział jest to dla niego ukoronowanie ciężkiej pracy, jaką włożył w poznawanie i naukę tego zapomnianego już języka. - Chociaż dzisiaj łaciną nikt już się nie posługuje to znajomość tego języka daje bardzo szeroką wiedzę z zakresu humanizmu oraz kultury europejskiej. Poza tym aby dobrze rozumieć otaczający nas świat warto też znać naszą historie nawet ta sięgającą antyku.

Z kolei za znaczące osiągnięcia w sporcie został nagrodzony Bartłomiej Bis, absolwent VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego. W tym roku młody kielczanin reprezentował nasz kraj w młodzieżowych mistrzostwach Europy w piłce ręcznej. Oprócz tego grając w barwach VIVE Tauronu Kielce zadebiutował w meczu Superligi. Natomiast w roku 2015 uzyskał III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej w Bośni i Hercegowinie.

W tym roku do kapituły konkursu wpłynęło 28 wniosków. Dyrektor wydziału Edukacji  Kultury i Sportu Urzędu Miasta Mieczysław Tomala tłumaczy, że wybór był trudny. Jesteśmy dumni, że mamy zdolną młodzież. „Nadzieje Kielc” są  piękną formą docenienia aktywnej pracy  młodych ludzi - powiedział Radiu Kielce.

Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody pieniężne w wysokości 2 tysięcy złotych.

Sylwetki laureatów

Tagi do tego wpisu
Reklama