MPEC gotowy do sezonu. Kiedy zaczną grzać?

Data publikacji: 21.09.2016 13:34
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Nowa siedziba MPEC

Nowa siedziba MPEC
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Kielcach jest gotowe na rozpoczęcie sezonu grzewczego. Od 30 sierpnia, spółdzielnie były informowane o tym, aby kończyć remonty instalacji oraz uzupełniać wodę w swojej sieci. Ciepło popłynie do mieszkań, kiedy pojawią się pierwsze wnioski spółdzielni- informuje Jan Karwasiński z MPEC.

- Temperatury nocą spadają już poniżej 10 stopni Celsjusza. Wnioski o rozpoczęcie dostaw ciepła zaczną spływać prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. W podobnych terminach, na przełomie września i października, rozpoczynaliśmy sezony grzewcze w ostatnich latach – dodaje.

Z kolei Krzysztof Pedryc z Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej tłumaczy, że wniosek o rozpoczęciu grzania zostanie skierowany do MPEC-u prawdopodobnie w przyszłą środę. Dodaje, że ważne jest, aby mieszkańcy w najbliższych dniach odkręcili zawory przy grzejnikach, żeby przed sezonem, ponownie napełnić je wodą. - Lokatorzy często o tym zapominają, a to komplikuje pierwszy etap dostaw ciepła do budynków. Cierpią na tym też inni, ponieważ grzejniki są zapowietrzone.

MPEC w Kielcach dostarcza ciepło dla 13 spółdzielni i około 250 wspólnot mieszkaniowych, czyli łącznie do około 130 tys. odbiorców. Jak zapewnił Jan Karwasiński, do końca roku nie są przewidywane podwyżki cen ogrzewania. Rachunki mogą wręcz być minimalnie niższe, w związku ze zmniejszeniem cen energii dostarczanej przez Elektrociepłownię Kielce.

Reklama