M.Błaszczak: Będziemy sukcesywnie przywracać posterunki

Data publikacji: 26.09.2016 15:20
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.09.2016 Minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Błaszczak w studiu Radia Kielce

26.09.2016 Minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Błaszczak w studiu Radia Kielce
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Naprawiamy to, co zostało zepsute przez ostatnich osiem lat - tak Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji skomentował przywracanie posterunków policji w małych miejscowościach. Mariusz Błaszczak powiedział, że podczas rządów poprzedniej ekipy PO- PSL zlikwidowano połowę istniejących placówek. Dziś symbolicznie minister otworzył posterunek w Chmielniku. Jak powiedział - jest jednym z 9, które ponownie będą funkcjonować w województwie świętokrzyskim. Nieoficjalnie Radio Kielce dowiedziało się, że chodzi m.in. o Górno, Nowy Korczyn, Bogorię i Osiek.

Mariusz Błaszczak podkreślił, że będą one sukcesywnie przywracane mieszkańcom, przy zaangażowaniu samorządów, dla większego bezpieczeństwa. - Aby samorząd, i tak jest z reguły, czuł taką świadomość, że bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych potrzeb społeczeństwa - dodał gość Radia Kielce.

Minister stwierdził, że idea czynnych funkcjonariuszy, mających aktywnie patrolować teren, zamiast siedzieć za biurkiem, nie sprawdziła się. - Społeczeństwo ma bowiem takie poczucie bariery i oddalenia od policji  - dodał Mariusz Błaszczak.

Minister, po wizycie w naszej rozgłośni udał się do bazyliki katedralnej, by złożyć kwiaty przed tablicą, upamiętniającą wicepremiera Przemysława Gosiewskiego.

fot. Twitter MSWiA

Posłuchaj Rozmowy:

Tagi do tego wpisu
Reklama