Uzdrowisko w Busku znane nie tylko w kraju

Data publikacji: 27.09.2016 13:51
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.03.2016. Sanatorium Marconi w Busku-Zdroju

04.03.2016. Sanatorium Marconi w Busku-Zdroju
Fot. Yureksz / wikipedia.org

Buskie Uzdrowisko świętuje 180-lecie. Początek jego działalności datowany jest na 1836 rok. Wówczas oddano do użytku sanatorium Marconi, które, jak podkreśla Gerard Jakubowski, rzecznik prasowy Uzdrowiska, jest najbardziej znanym obiektem sanatoryjnym i najważniejszym elementem uzdrowiskowej tradycji miasta.

Od dziesięcioleci dla unikalnych walorów leczniczych wód siarczkowych i solanek jodkowych przyjeżdżają kuracjusze i goście z kraju i zagranicy  

W ramach jubileuszu organizowane są m. in. konferencje, na które przyjeżdżają autorytety ze świata medycznego. Najbliższa odbędzie się na początku października i będzie poświęcona kompleksowemu leczeniu wrodzonej sztywności stawów. W poszczególnych placówkach  prowadzone są także bezpłatne badania i konsultacje specjalistów.

Gerard Jakubowski zauważa, że rozwój uzdrowiska i turystyki zdrowotnej przyczynia się także do powstawania nowych miejsc pracy. W powiecie buskim poziom bezrobocia jest jednym z najniższych  w kraju.

Uzdrowisko ma cztery sanatoria i dwa szpitale. Placówka przystąpiła do Programu Świętokrzyskiej Karty Seniora oferując szereg ulg i rabatów  dla seniorów. Właścicielem jest Samorząd Województwa Świętokrzyskiego.

Tagi do tego wpisu
Reklama