Ćmielów doczeka się obwodnicy

Data publikacji: 28.09.2016 20:16
Kategoria: Wiadomości z regionu
28.09.2016. Podpisanie umowy na budowę obwodnicy Ćmielowa

28.09.2016. Podpisanie umowy na budowę obwodnicy Ćmielowa
Fot. Kalina Łabuz-Bębas / Radio Kielce

Ćmielów będzie miał obwodnicę. Zarząd województwa podpisał umowę na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 755. 4-kilometrowy odcinek od Ostrowca do Ćmielowa zostanie wyremontowany wiosną przyszłego roku, a kolejnym etapem inwestycji będzie budowa obwodnicy miasta.

Trzeci etap to przeniesienie obwodu drogowego z Ostrowca do Ćmielowa, skąd pracownicy Świętokrzyskiego Zarządu Dróg będą obsługiwać teren i zarządzać na przykład odśnieżaniem dróg.

Burmistrz Ćmielowa Jan Kuśmierz podkreśla, że budowa obwodnicy przyniesie wiele korzyści. Nie tylko zwiększy bezpieczeństwo, ale również komfort życia mieszkańców. - Mam nadzieję, że obwodnica stworzy nowe tereny inwestycyjne, co z kolei wpłynie na obniżenie bezrobocia w gminie.

Mieszkańcy Ćmielowa najbardziej zadowoleni są z tego, że poprawi się bezpieczeństwo przy głównej ulicy miasta. Obwodnica będzie się zaczynać w miejscowości Brzóstowa, przetnie drogi powiatowe w okolicach miejscowości Krzczonowice i Jastków. Jej koniec planowany jest w Wólce Wojnowskiej.

Zakończenie budowy przewidywane jest na czerwiec 2018 roku. Całkowity koszt realizacji zadania wynosi ponad 55mln zł. Pieniądze pochodzą w większości z unijnej dotacji.

ćmielów

ćmielów

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama