Oszustwo przy nabyciu kamienicy w Jędrzejowie? Sprawdza prokuratura

Data publikacji: 12.10.2016 17:48
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Prokuratura Okręgowa w Kielcach przy ul. Mickiewicza

Prokuratura Okręgowa w Kielcach przy ul. Mickiewicza
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Prokuratura Okręgowa w Kielcach prowadzi dochodzenie w sprawie możliwości popełnienia oszustwa przy nabyciu spadku po przedwojennych właścicielach kamienicy na rynku w Jędrzejowie oraz usiłowania wyłudzenia od Urzędu Miasta i Gminy w Jędrzejowie 1 mln. 200 tys. złotych tytułem użytkowania budynku.

Zawiadomienia do prokuratury pod koniec lutego złożył Urząd Miejski w Jędrzejowie. Sprawa cały czas jest w toku. Prokuratura zwróciła się o pomoc prawną do Izraela. Może ona potrwać kilka miesięcy - informuje Daniel Prokopowicz pełniący funkcję rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Jak mówi Marcin Piszczek burmistrz Jędrzejowa - tamtejszy sąd wydał tę kamienicę spadkobiercom bez wcześniejszego powiadomienia gminy i w ciągu jednego dnia została ona sprzedana. Ponadto, żądanie od gminy 1 mln. 200 tys. złotych odszkodowania za użytkowanie kamienicy co najmniej jest wątpliwe- dodał.

Burmistrz Marcin Piszczek przypomina, że to druga już taka historia w Jędrzejowie. Kilka lat temu na podstawie decyzji Sądu wydana została kamienica znajdująca się na skrzyżowaniu ulic: 11- go Listopada i Ignacego Daszyńskiego.  

Reklama