Aktywność fizyczna to zdrowie. Rozumieją to seniorzy

Data publikacji: 22.10.2016 15:43
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
22.10.2016 Kielce. Seniorgedon. Impreza sportowo-rekreacyjna dla seniorów.

22.10.2016 Kielce. Seniorgedon. Impreza sportowo-rekreacyjna dla seniorów.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Seniorzy mogli aktywnie poćwiczyć na świeżym powietrzu, a przy tym zbadać stan zdrowia i porozmawiać z fizjoterapeutami. Na stadionie leśnym w Kielcach odbył się "Seniorgedon", czyli impreza sportowo-rekreacyjna dla starszych mieszkańców miasta.

Rozpoczął ją 3-kilometrowy marsz przez specjalnie przygotowany tor z przeszkodami. Wśród uczestników zmagań była Teresa Zgórska. Podkreśliła, że jest bardzo zadowolona z udziału w tym wydarzeniu. - Byłam w pierwszej "dziesiątce", więc nie było ciężko. Prawie codziennie chodzę z kijkami, uwielbiam sport – powiedziała na mecie.

Kolejną uczestniczką była Grażyna Domagała, która o wydarzeniu dowiedziała się na spotkaniu w Klubie Seniora. Uczestniczka podkreśliła, że trasa była bardzo dobrze zorganizowana. Podczas wydarzenia seniorzy mieli możliwość skorzystać z bezpłatnego pomiaru tętna i z pomocy fizjoterapeuty – Anety Fijałkowskiej. Fizjoterapeutka w rozmowie z Radiem Kielce podkreśliła, że jest tylko jedna rada na walkę z dysfunkcjami u osób starszych – seniorzy powinni jak najwięcej się ruszać, ponieważ najważniejsza jest aktywność.  

Wydarzenie zostało zorganizowane przez stowarzyszenie "Projekt Świętokrzyskie".

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama