W Cedzynie zbiórka pieniędzy na hospicjum

Data publikacji: 30.10.2016 08:29
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
1.11.2013 Cmentarz w Cedzynie. Dzień Wszystkich Świętych.

1.11.2013 Cmentarz w Cedzynie. Dzień Wszystkich Świętych.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Na cmentarzu w podkieleckiej Cedzynie rozpoczyna się dwudniowa kwesta, organizowana przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Jak co roku, zebrane datki przeznaczone zostaną na działalność stacjonarnego hospicjum im. Matki Teresy z Kalkuty na osiedlu Czarnów w Kielcach. W tym roku kwesta przeprowadzona zostanie dzisiaj oraz 1 listopada - informuje dyrektor kieleckiej Caritas, ksiądz Stanisław Słowik.

Wymiar kwesty jest wyjątkowy. Jak mówi ksiądz Słowik, najbliższe dni skłaniają do zadumy, zastanowienia się nad przemijaniem i śmiercią. A hospicjum to takie miejsce, gdzie te tematy poruszane są codziennie.

W tym roku na cmentarzu w podkieleckiej Cedzynie kwestować będą uczniowie z kilku kieleckich szkół. Każdy z nich wyposażony będzie w identyfikator z logo Caritas Diecezji Kieleckiej oraz puszkę z napisem „Pola Nadziei”. Zebrane przez wolontariuszy datki przeznaczone zostaną na zakup karetki do obsługi hospicjum - wyjaśnia ksiądz Stanisław Słowik.

Ambulans służył będzie m.in. do przewozu pacjentów na badania do szpitali.

Kwesta na cmentarzu w podkieleckiej Cedzynie na rzecz stacjonarnego hospicjum rozpoczynać się będzie o 9.00 i trwać do 17.00.

Reklama