Patriotyczna gra miejska odbyła się w Kielcach

Data publikacji: 04.11.2016 20:28
Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Patriotyczna gra miejska (4 listopada 2016 r.)

Kielce. Patriotyczna gra miejska (4 listopada 2016 r.)
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Grupa uczniów z gimnazjum numer 7 w Kielcach odwiedziła dziś naszą rozgłośnię. Młodzi ludzie uczestniczyli w grze miejskiej propagującej postawy patriotyczne. Zabawa była częścią obchodów Święta Niepodległości.

Zadaniem, z którym młodzież musiała uporać się w Radiu Kielce było rozszyfrowywanie tajemniczego listu. Mimo, że ćwiczenie nie było łatwe, uczniowie poradzili sobie z nim bez problemów. Uczestnicy zabawy musieli też wykazać się wiedzą, dotyczącą znanych postaci historycznych związanych z Kielcami.

Koordynator imprezy- Izabela Jamka uważa, że patriotyzm można pokazać na wiele sposobów, nie tylko podczas szkolnych akademii. Może temu służyć także zabawa, przemycająca istotne wartości. W dzisiejszą grę miejską zaangażowali się wszyscy uczniowie gimnazjum numer 7. Każda klasa została podzielona na zespoły.

Jeden wędrował po mieście, odwiedzając najbardziej charakterystyczne miejsca i instytucje. Młodzi ludzie byli m.in. w Muzeum Historii Kielc i Ośrodku Myśli Patriotycznej. Druga grupa została w szkole i tam wykonywała zadania, które miały przybliżać ideę współczesnego patriotyzmu.
Radio Kielce było patronem medialnym imprezy.

 

Magdalena Nowak

Reklama