Tłumy kielczan śpiewały na Wzgórzu Zamkowym

Data publikacji: 11.11.2016 21:26
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.11.2016. Pieśniobranie na Wzgórzu Zamkowym

11.11.2016. Pieśniobranie na Wzgórzu Zamkowym
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Ponad pięćset osób uczestniczyło w "Pieśniobraniu", które odbyło się dziś na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego w Kielcach. Zebrani mogli usłyszeć oraz zaśpiewać razem z artystami pieśni patriotyczne i religijne. Jak mówi Mariola Maćko ze Stowarzyszenia "A nam się chce", które organizuje "Pieśniobrania" - dobór utworów był dokładnie przemyślany.

- Mamy rok jubileuszu chrztu Polski, więc musieliśmy zaśpiewać "Bogurodzicę". Jest też Rok Sienkiewiczowski, bo za 4 dni przypada stulecie śmierci Sienkiewicza, więc śpiewaliśmy "Pieśń o małym rycerzu". To również rok Feliksa Nowowiejskiego, więc "Rota". A reszta, to trochę utworów ulubionych albo przebojów poprzednich "Pieśniobrań" - tłumaczy Mariola Maćko.

"Pieśniobranie” staje się coraz bardziej popularne wśród mieszkańców Kielc i okolic. W tym roku, mimo niesprzyjającej pogody chętnych do wspólnego śpiewania było tak wielu, że zabrakło śpiewników, które przygotowują organizatorzy. Pięćset broszur podzielono w kilkanaście minut. Jak mówili uczestnicy "Pieśniobrania”, to doskonała zabawa, a dodatkowo szansa, by najmłodszym przybliżyć idee patriotyzmu.

"Pieśniobranie" w Kielcach odbyło się już po raz trzydziesty dziewiąty.

Tagi do tego wpisu
Reklama