Dwa lata posługi biskupa Jana Piotrowskiego

Data publikacji: 29.11.2016 14:52
Autor: Ryszard Koziej / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.11.2016 Kielce. Katedra. Zakończenie Roku Miłosierdzia. Mszę poprowadził biskup Jan Piotrowski.

20.11.2016 Kielce. Katedra. Zakończenie Roku Miłosierdzia. Mszę poprowadził biskup Jan Piotrowski.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dziś odbędą się rocznicowe uroczystości wprowadzenia do Bazyliki Katedralnej w Kielcach biskupa ordynariusza Jana Piotrowskiego. W październiku 2014 r. Ojciec Święty Franciszek mianował go nowym biskupem kieleckim a dokładnie dwa lata temu odbył się ingres biskupa do Bazyliki Katedralnej.

W wywiadzie dla Radia Kielce biskup Jan Piotrowski podkreślił, że jego posługa to przede wszystkim wsłuchiwanie się w głos wiernych, którzy często przychodzą z własnymi inicjatywami dotyczącymi życia Kościoła. Jako przykład podał rozmowy dotyczące odprawiania w Kielcach mszy świętej w rycie sprzed Soboru Watykańskiego II.

Na pytanie o unikanie polityki w wygłaszanych homiliach ordynariusz odpowiedział, że rolą kapłana w nauczaniu społecznym jest przypominanie o prawdach wiary. Dla niego są to przede wszystkim zagadnienia związane z ochroną życia, obyczajowości ale też przypominanie o chrześcijańskich zobowiązaniach każdego wiernego.

Uroczysta msza święta w intencji posługi biskupa Jana Piotrowskiego odbędzie się w Bazylice Katedralnej o godzinie 18.00. W nabożeństwie uczestniczyć będą duchowni z całej diecezji kieleckiej.


Z biskupem Janem Piotrowskim rozmawiał Ryszard Koziej

Reklama