Siarkowi górnicy świętują Barbórkę

Data publikacji: 03.12.2016 17:18
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.12.2016. Barbórka w Grzybowie

03.12.2016. Barbórka w Grzybowie
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Staszowscy górnicy świętowali dziś Barbórkę. Z tej okazji, ponad sto osób zostało odznaczonych m. in. medalami za długoletnią służbę, przyznanymi przez Prezydenta RP. Karol Dytkowski, prezes "Siarkopolu" w Grzybowie twierdzi, że miniony rok był udany, mimo że w ostatnich tygodniach koniunktura na rynku nie była najlepsza.

Przypomniał, że Grzybów jest jedyną kopalnią na świecie, w której wydobywa się siarkę metodą otworową. W planach jest poszukiwanie nowych złóż surowca, a kopalnia będzie mocno inwestować w zakłady chemiczne, do tej pory trochę zaniedbane.

Życzenia górnikom złożyła poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Krupka. Podkreśliła, że "Siarkopol" rozwija się i umacnia swoją pozycję na rynku co jest zasługą zarówno zarządu spółki, jak i pracowników, którzy nie szczędzą ciężkiej pracy.

Parlamentarzystka odczytała list prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, skierowany do załogi "Siarkopolu". Polityk wyraził w nim wdzięczność za trud włożony w rozwój przedsiębiorstwa. Podziękował też za pamięć o jego ojcu, który wraz z zespołem opracował i opatentował układ podziemnego wytapiania siarki.

W tym roku kopalnia w Grzybowie obchodzi jubileusz 50-lecia istnienia. Obecnie wchodzi w skład  Grupy Azoty. W niedzielę o godzinie 17 w kościele pw. św. Barbary w Staszowie odbędzie się msza  w intencji wszystkich górników.

Tagi do tego wpisu
Reklama