Najaktywniejsi wolontariusze zostaną wyróżnieni

Data publikacji: 05.12.2016 07:56
Autor: Renata Morąg / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.12.2015. Gala

05.12.2015. Gala "Laur Wolontariatu"
Fot. Radio Kielce

Po raz jedenasty w Kielcach zostaną dziś wręczone statuetki "Laur Wolontariatu". To wyróżnienie dla wolontariuszy z województwa świętokrzyskiego będące wyrazem wdzięczności za zaangażowanie i bezinteresowną pracę na rzecz innych. Uroczystość odbędzie się w obchodzonym 5 grudnia Międzynarodowym Dniu Wolontariusza.

- Trzej laureaci wyłaniani są w drodze konkursu - przypomniał Damian Zegadło z Diecezjalnego Centrum Wolontariatu. W tym roku do Diecezjalnego i Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, które organizują plebiscyt, wpłynęło 29 zgłoszeń z całego województwa. - To o 5 zgłoszeń mniej niż w ubiegłym roku, ale kapituła konkursowa i tak miała ciężkie zadanie, by wybrać spośród wszystkich zasługujących na wyróżnienie, tylko trzech laureatów – powiedział Damian Zegadło. Tym bardziej, że do konkursu zgłoszono zarówno pojedyncze osoby, jak i grupy wolontaryjne działające w różnych dziedzinach.

Podczas gali poznamy też miejsca przyjazne wolontariuszom. Uroczystość, będąca świętem wszystkich wolontariuszy, odbędzie się dziś w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej przy ul. Wojewódzkiej w Kielcach Początek - godzina 17.00. Organizatorzy zapraszają wszystkich sympatyków Wolontariatu. Spotkanie jest otwarte.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama