Nalot na salony gier, skonfiskowane automaty

Data publikacji: 06.12.2016 13:55
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.11.2016 Kielce. Magazyny Służby Celnej przy ulicy Rolnej. Zarekwirowane nielegalne automaty do gier.

09.11.2016 Kielce. Magazyny Służby Celnej przy ulicy Rolnej. Zarekwirowane nielegalne automaty do gier.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Świętokrzyscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z pracownikami Urzędu Celnego, podczas przeszukań w 18 miejscach regionu zabezpieczyli kilkadziesiąt nielegalnych automatów do gier hazardowych. Ich właścicielom może grozić wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Wspólne działania funkcjonariuszy skierowane były przeciwko osobom zajmującym się czerpaniem korzyści majątkowych z hazardu. Policjanci i celnicy skontrolowali kilkanaście wytypowanych wcześniej lokali, firm i mieszkań w powiatach: kieleckim, ostrowieckim, jędrzejowskim, staszowskim i skarżyskim. Wcześniej ustalili, że miały tam znajdować się nielegalne automaty do gry.

W wyniku podjętych działań znaleziono 70 takich urządzeń. Na prowadzenie automatów w celach komercyjnych, wymagana jest koncesja. W trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych potwierdzono, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zabezpieczone automaty zostały przekazane funkcjonariuszom Urzędu Celnego w Kielcach, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie. Zgodnie z Kodeksem Karnym Skarbowym za prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara więzienia do lat 3. Dodatkowo na właścicieli lokalu i automatów może zostać nałożona kara administracyjna w kwocie po 12 tysięcy złotych za każdą maszynę.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama