Spadł śnieg, niebezpiecznie na drogach

Data publikacji: 14.12.2016 12:07
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.01.2015 - oblodzone chodniki

01.01.2015 - oblodzone chodniki
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

W związku z opadami śniegu i spadkiem temperatury, kierowcy muszą liczyć się z trudnymi warunkami na drogach regionu. Padający śnieg ogranicza widoczność, a na niektórych odcinkach tras w województwie jest bardzo ślisko.

Jak poinformował nas dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, najtrudniejsza jest sytuacja na drodze wojewódzkiej Chęciny – Radkowice – Morawica. Funkcjonariusze interweniowali w tej sprawie w zarządzie dróg, który wysłał już na tę trasę piaskarkę.

Ślisko jest także na trasie między Kielcami i Zagnańskiem. Słuchacze informują, że ciężarówki jadące tą drogą mają problem z podjazdem na wzniesienie. Z kolei do rowu wpadł samochód w okolicach Dębskiej Woli. Nikomu nic się nie stało, droga jest przejezdna.

Drogowcy zapewniają, że pojazdy do zimowego utrzymania dróg wyjechały na trasy regionu świętokrzyskiego. Na drogach wojewódzkich pracują 32, a na trasach krajowych 21 pługopiaskarek i pługosolarek. Osoby odpowiedzialne za utrzymanie tras dodają, że w większości nawierzchnie dróg są czarne i mokre. Lokalnie na jezdniach zalega jednak błoto pośniegowe.

Tagi do tego wpisu
Reklama