Ostrowieccy Patrioci pomogą bohaterom

Data publikacji: 22.12.2016 18:56
Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Internet

Bohaterowie walczący o wolną Polskę, którzy teraz mieszkają na Ukrainie, Białorusi i Litwie dostana pomoc i dary od rodaków. Stowarzyszenie Odra – Niemen prowadzi ogólnopolską akcję, polegającą na zbieraniu funduszy na ten cel. W Ostrowcu Świętokrzyskim przystąpiła do niej organizacja Ostrowieccy Patrioci, członkowie Kukiz ’15 oraz harcerze.

Jak podkreśla Erwin Heba, członek Ostrowieckich Patriotów, to pomoc ludziom, którzy znajdują się często w trudnej sytuacji socjalnej i finansowej. Głównie zbierana jest żywność, ale również pieniądze. – Te osoby żyją w ciężkich warunkach, wciąż mają problemy polityczne. Oprócz funduszy, zbieramy również listy i kartki świąteczne, aby wiedzieli, że nie zostali sami po tym co przeżyli i co nadal przeżywają, że są w Polsce osoby, które o nich pamiętają i są dumne z tego, że ci żołnierze stworzyli historię i są dla nas wzorem do naśladowania – mówi Erwin Heba.

Jak podkreśla Katarzyna Ślusarz z organizacji Ostrowieccy patrioci, zainteresowanie akcją ze strony mieszkańców jest duże. - Mieszkańcy Ostrowca bardzo nam pomagają, spotykamy się z bardzo dobrym odzewem. Kiedy stoimy przy marketach, albo przed kościołami, ludzie podchodzą, pytają co to za akcja i wrzucają pieniądze, często duże sumy- mówi Katarzyna Ślusarz.

Do zbiórki przyłączyli się również ostrowieccy parlamentarzyści. Na spotkaniu wigilijnym członków Prawa i Sprawiedliwości, zorganizowanym przez Jarosława Rusieckiego i Andrzeja Kryja zorganizowano licytację świątecznych stroików, z której dochód – ponad 3 tys zł, zostanie przekazany na rzecz stowarzyszenia Odra – Niemen.

Dary żywnościowe można dostarczać w każdą pierwszą i trzecią środę miesiąca oraz w każdą drugą i czwartą sobotę miesiąca w Domu Parafialnym Michael w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ulicy Okólnej 19. W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 50 ton żywności. Akcja trwa do końca stycznia przyszłego roku.

Reklama