Udany rok Klaudii Petters

Data publikacji: 23.12.2016 08:18
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
18.05.2016. Klaudia Petters - TS Akwedukt Kielce

18.05.2016. Klaudia Petters - TS Akwedukt Kielce
Fot. fot. TS Akwedukt Kielce

Klaudia Petters z Akweduktu Kielce ma za sobą bardzo udany rok. 17 – letnia zawodniczka wyrasta na czołową polską triathlonistę. – Rzadko się zdarza, by juniorka młodsza tak udanie rywalizowała z seniorkami – cieszy się z sukcesów swojej podopiecznej trener kieleckiego klubu Grzegorz Kożuchowski.

– To jest młoda zawodniczka i oczywiście bardzo perspektywiczna. Ta dyscyplina nie znosi jednak pośpiechu i na większe sukcesy trzeba ciężko pracować. W kolejnym sezonie liczymy na wyższe miejsca w elicie, bo w swojej kategorii wiekowej jest wiodącą zawodniczką i o medale jestem spokojny. W perspektywie trzech, czterech lat możemy pokusić się także o medale w seniorkach – stwierdził Grzegorz Kożuchowski.

Klaudia Petters wywalczyła w tym roku brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w triathlonie w Sławie i srebrny w aquathonie w Rumi. Dobre starty zaowocowały powołaniem do reprezentacji Polski. Zawodniczka Akweduktu dwukrotnie wystartowała w Pucharze Europy na Węgrzech i w Portugalii. Triathlonistka z Bolesławca wywalczyła Puchar Polski wśród juniorek młodszych, a w zawodach elity kobiet, uplasowała się na 10. pozycji.

Reklama