Droższe bilety MPK w Ostrowcu

Data publikacji: 01.09.2011 10:14
Kategoria: Wiadomości z regionu

 Dziś zdrożały bilety za przejazdy autobusami MPK w Ostrowcu świętokrzyskim.   Bilet normalny zdrożał o 30 groszy i kosztuje teraz 2 zł 30 gr,  za bilet  ulgowy tzw. samorządowy trzeba zapłacić 1, 60 zł za ulgowy ustawowy ze zniżką 50% dla m.in. kombatantów i studentów 1, 15 zł.

 Janusz Ziółkowski z ostrowieckiego MPK poinformował, że miejski przewoźnik wprowadza   nowe bilety:  czasowe i rodzinne.  Dodatkową zachętą dla pasażerów mają być także tańsze karnety. Za 10 przejazdowy karnet pasażer zapłaci jak za 9 biletów jednorazowych. Magdalena Kołeczek, prezes MPK przypomina, że decyzją radnych zwiększy się także grupa osób, które będą mogły korzystać z prawa do bezpłatnych przejazdów ostrowiecką komunikacją. Taki przywilej obejmie krwiodawców.

Niewykorzystane bilety dwuzłotowe nie tracą ważności, by z nich skorzystać trzeba będzie jedynie dokupić bilety dodatkowe. Pasażerowie na gapę też będą musieli liczyć się ze zwiększonymi opłatami. I tak, za jazdę bez biletu ostrowieckim autobusem  września trzeba będzie zapłacić aż 115 z, a opłata specjalna np. za bezzasadne zatrzymanie autobusu wyniesie 345 zł.

Teresa Czajkowska 

Reklama