Blaz Janc w Vive Tauronie Kielce

Data publikacji: 10.01.2017 14:10
Autor: Marek Cender / Kategoria: Sport
Blaz Janc będzie graczem Vive Tauron Kielce

Blaz Janc będzie graczem Vive Tauron Kielce
Fot. youtube

Blaz Janc będzie graczem Vive Tauron Kielce. 20-letni słoweński skrzydłowy zostanie zawodnikiem "żółto-biało-niebieskich" od sezonu przyszłego sezonu. Mierzący 185 centymetrów prawoskrzydłowy uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych szczypiornistów na świecie. Blaz Janc podpisał z klubem trzyletni kontrakt.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy, że udało nam się pozyskać tak znakomitego zawodnika. Chciałbym bardzo podziękować Blazowi za jego determinację w tym, żeby trafić właśnie do naszego klubu. To pokazuje, że będziemy mieli znakomitego gracza, ale także prywatnie osobę z dobrym charakterem, który pasuje do naszej drużyny. Jestem pewny, że Blaz bardzo dobrze wkomponuje się w nasz zespół. Dziękuje klubowi Celje Pivovarna Lasko za negocjacje, które od początku nie były łatwe, ale na końcu oba kluby się porozumiały - mówi Prezes Bertus Servaas.

Blaz Janc urodził się 20 listopada 1996 roku. Od początku swojej kariery związany jest z Celje Pivovarna Lasko. Jest etatowym reprezentantem Słowenii. W 14 meczach dla swojego zespołu narodowego zdobył 60 goli. Prawoskrzydłowy wystąpi także w rozpoczynających się w środę Mistrzostwach Świata we Francji.

adv adv
Wiadomości
Reklama