JuraPark i Centrum Bajki wyróżnione przez dzieckowpodrozy.pl

Data publikacji: 21.01.2017 11:13
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Radio Kielce

Dwie atrakcje turystyczne z naszego regionu znalazły się w zestawieniu portalu dzieckowpodrozy.pl. To ranking trzydziestu miejsc stworzonych z myślą o dzieciach, które cieszyły się największym zainteresowaniem w ubiegłym roku.

Pierwszą z nich jest Bałtowski Kompleks Turystyczny. JuraPark Bałtów był pierwszym parkiem w Polsce związanym z tematyką dinozaurów. Powstał w 2004 roku, w miejscu, w którym odnaleziono autentyczne tropy prehistorycznych gadów, między innymi allozaura czy stegozaura. Wykorzystując sukces JuraParku stworzono tu ogromny kompleks turystyczny, który ma ponad 60 ha powierzchni, z bogatą ofertą edukacyjną i rozrywkową.

Drugą atrakcją z naszego regionu wyróżnioną przez portal jest Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Instytucja ta działa od 2005 roku, a od 2010 roku ma do dyspozycji nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt, położony w iście bajkowej scenerii. Można tu spotkać swoich ulubionych bohaterów. To miejsce popularyzujące dobrą literaturę i pobudzające wyobraźnię.

Głosować można do 28 stycznia, go godziny 22.59. 10 atrakcji z największą liczbą głosów zostanie zaprezentowanych w najnowszym wydaniu e-Magazynu Dziecko-wpodrozy.pl, najlepsza natomiast znajdzie się na okładce wydania.

Reklama