Temperatura dodatnia, ale warunki na stokach dobre

Data publikacji: 21.01.2017 13:56
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.01.2017 Kielce. Stok narciarski Stadion. Narciarze.

21.01.2017 Kielce. Stok narciarski Stadion. Narciarze.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wielu narciarzy zdecydowało się spędzić sobotnie przedpołudnie na stoku na kieleckim Stadionie. Mimo lekko dodatniej temperatury, warunki były dobre.

Jak podkreślali narciarze - śnieg jest dobrze ubity i wyrównany. Sobotnie przedpołudnie na nartach wybrali nie tylko mieszkańcy Kielc i okolic, ale także osoby z sąsiednich województw. Pani Monika Orłowska przyjechała razem z rodziną do stolicy regionu świętokrzyskiego z Warszawy.

- W zeszłym roku zjeżdżaliśmy na telegrafie, w tym roku zdecydowaliśmy się na stok na Stadionie. Przyjeżdżamy z Warszawy, ponieważ jest stosunkowo blisko. Stok jest fajny, tylko trochę krótki -  podkreślała pani Monika.

Cena za jeden wjazd wyciągiem orczykowym w weekend to 3 zł, ale można także kupić 3-godzinny karnet w cenie 45 złotych. Przy stoku działa także wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Dla osób, które nie jeżdżą na nartach i snowboardzie, a na stoku pojawiły się tylko w celach towarzyskich rozpalono ognisko przy którym można się ogrzać oraz upiec sobie np. kiełbasę.

Natomiast na niektórych świętokrzyskich stokach narciarskich odbędzie się dziś nocna jazda. W Krajnie będzie można szusować w godzinach 20-24. Właściciele szykują dodatkowa atrakcję, czyli zjazd z pochodniami, które będą rozdawane o godzinie 20 na szczycie trasy. Karnet kosztuje 20 złotych. W Bodzentynie nocna jazda potrwa w godzinach 19 - 23, a karnet będzie kosztować 20 złotych. A narciarzom towarzyszyć będzie niecodzienne oświetlenie.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama