Wybitny aktor zaśpiewał w Ostrowcu

Data publikacji: 22.01.2017 19:44
Kategoria: Wiadomości z regionu
22.01.2017 Ostrowiec. Koncert zespołu Volodia oraz Mirosława Baki

22.01.2017 Ostrowiec. Koncert zespołu Volodia oraz Mirosława Baki
Fot. Kalina Łabuz / Radio Kielce

Ballady i pieśni Włodzimierza Wysockiego zabrzmiały dziś w ostrowieckim kinie Etiuda. Zaśpiewali je wrocławscy artyści zespołu Volodia oraz Mirosław Baka, wybitny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Jak powiedział artysta, występowanie na scenie rodzinnego miasta to dla niego wyjątkowe przeżycie. – Wchodząc dziś na scenę miałem drżenie kolan, ale publiczność przyjęła mnie oraz nasz koncert bardzo przyjemnie i życzliwie - stwierdził Mirosław Baka. Artysta dodał, że to, co przekonało go do wzięcia udziału w koncercie Projektu Volodia to przede wszystkim postać Włodzimierza Wysockiego, ale również ciekawy i nowatorski sposób wykonania twórczości rosyjskiego pieśniarza przez artystów. – Usłyszałem ich aranżacje, to nie jest powielanie Wysockiego, to nie jest trzech gości z gitarą, którzy udają Wysockiego, tylko oni znaleźli swój klucz do pokazania tych piosenek. Aranżacja w szczególny sposób – to mnie ujęło - powiedział Mirosław Baka.

Koncert zespołu Volodia zgromadził wielu mieszkańców miasta, którzy wypełnili widownię kina Etiuda. Jak powiedzieli naszej reporterce, cały koncert był wyjątkowy, ale to, co urzekło ich najbardziej to wykonanie przez Mirosława Bakę poezji śpiewanej oraz to, że piosenki były śpiewane po polsku.

Projekt Volodia to obecnie najbardziej znany w kraju wykonawca utworów Włodzimierza Wysockiego. Pomysłodawcą projektu jest Janusz Kasprowicz - muzyk, aranżer, twórca i dyrektor pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”.

Tagi do tego wpisu
Reklama