Wielka inwestycja w Busku. Powstanie wielka tężnia [WIZUALIZACJE]

Data publikacji: 07.02.2017 14:38
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.02.2017 Busko-Zdrój. Projekt budowy tężni

07.02.2017 Busko-Zdrój. Projekt budowy tężni
Fot. 2pm.com.pl/pl/teznia

Busko-Zdrój przygotowuje się do poważnej inwestycji, czyli budowy jednej z największych w kraju tężni. Obiekt ma stanąć w centralnej części Parku Zdrojowego. Burmistrz Buska-Zdroju- Waldemar Sikora informuje, że niebawem zakończy się przygotowanie dokumentacji. Później, ratusz wystąpi z wnioskiem o przyznanie unijnej dotacji. Burmistrz zaznacza, że tężnia uatrakcyjni ofertę uzdrowiskową miasta.

– Tężnia umożliwi kuracjuszom oddychanie powietrzem nasyconym solankowym aerozolem, który ma bardzo dobry wpływ na zdrowie- podkreśla burmistrz. Jak dodaje, projekt inwestycji zakłada również budowę przeszklonego pawilonu, w którym znajdzie się m.in. pijalnia wód. – Tężnia będzie miała kształt koła, którego obwód będzie wynosił ok. 200 m. W centrum obiektu znajdzie się również mały dom zdrojowy z pijalnią wód – mówi Waldemar Sikora. Projekt uwzględnia również budowę nowoczesnej fontanny z elementami światła i muzyki.

Z planowanej budowy zadowoleni są kuracjusze i mieszkańcy Buska. – Bardzo mi się podoba ten pomysł. Tężnie solankowe pozwalają nam walczyć z wieloma chorobami. Z żoną jeździliśmy do Ciechocinka, ale teraz będziemy mieli bliżej do Buska. Taka inhalacja dobrze nam zrobi – podkreśla jeden z kuracjuszy. 

Po przyznaniu dotacji, prace budowlane będą mogły rozpocząć się już w przyszłym roku i potrwają przynajmniej półtora roku. Gmina ubiega się o dofinansowanie w wysokości 15 milionów złotych.

Reklama