Szpital ostrowiecki poprawia standardy

Data publikacji: 07.02.2017 18:35
Kategoria: Zdrowie


Fot. Kalina Łabuz / Radio Kielce

Blisko 30 mln złotych otrzymał szpital ostrowiecki na leczenie pacjentów w pierwszym półroczu tego roku, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. To o ponad milion złotych więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Jak informuje Rafał Lipiec, dyrektor ostrowieckiej lecznicy, placówka uzyskała dodatkowo 900 tys. zł z niewykorzystanych środków w ramach umowy z NFZ. Ponadto, w drugiej połowie lutego mają być znane wyniki negocjacji z funduszem w  sprawie zapłaty za nadwykonania w 2016 roku, których kwota wynosi 5 mln 600 tys. zł.

Jak informuje Maria Adamczyk, pełniąca obowiązki dyrektora do spraw lecznictwa, szpital uruchomi nowe procedury zabiegowe, które wcześniej nie były dostępne w placówce. Mają one zapewnić mieszkańcom Ostrowca i powiatu możliwość pomocy na miejscu, a nie szukania jej w innych placówkach. Będzie to rozszerzenie procedur endoskopowych.

Podniesienia standardów lecznictwa wymagał także oddział laryngologii, który jest przygotowany do tego, aby świadczyć usługi w szerszym zakresie - mówi Maria Adamczyk.

Ponadto, jak podkreślił Eligiusz Mich, wicestarosta ostrowiecki, szpital inwestuje w kadrę lekarską, podnosząc kwalifikacje białego personelu. Zarówno zarząd powiatu jak i kierownictwo szpitala robi wszystko, żeby poprawić i utrzymać jakość leczenia oraz bezpieczeństwo pacjentów. Ponadto wprowadzane się nowe rozwiązania i procedury zarówno pod względem jakości leczenia jak i uzbrojenia technicznego - mówi Eligiusz Mich. Wicestarosta ostrowiecki dodaje, że w planach jest również uruchomienie Poradni Wad Postawy, co będzie wyjściem naprzeciw ostrowieckiemu środowisku sportowemu.

Nowe procedury medyczne powinny być wprowadzone jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Kolejnym etapem modernizacji ostrowieckiego szpitala powiatowego jest budowa nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, której rozpoczęcie jest przewidywane jeszcze w tym roku.

Reklama