W szpitalu w Czerwonej Górze trzeba czekać na ciepłą wodę

Data publikacji: 09.02.2017 13:51
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szpital w Czerwonej Górze (13 lutego 2015 r.)

Szpital w Czerwonej Górze (13 lutego 2015 r.)
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Pacjenci oddziału chirurgii szpitala w Czerwonej Górze od 5 miesięcy mają problem z dostępem do ciepłej wody.

Jak informuje TVP3 Kielce woda w kranach jest co najwyżej letnia. Radio Kielce ustaliło, że wkrótce problem zostanie rozwiązany.

- Na to, żeby popłynęła ciepła trzeba czekać nawet kilkanaście minut - wynika z relacji dziennikarzy TVP3 Kielce. Pacjenci grzeją więc wodę na własną rękę, albo się nie myją.

Marzanna Gołuch-Bełtowska, zastępca dyrektora lecznicy, przyznaje, że w obiekcie są problemy z cyrkulacją wody. Jak twierdzi, ciepła woda jest, ale trzeba na nią poczekać. Rury w szpitalu nie były wymieniane przez prawie pół wieku. Co jakiś czas dochodzi do awarii. Jednak największe problemy zaczęły się po wybudowaniu nowego bloku operacyjnego i uruchomieniu oddziału anestezjologii i intensywnej terapii.

- Obie te inwestycje ingerowały w starą sieć, ponieważ trzeba było połączyć prawie 50-letnie rury z nowymi. Od tego czasu stara sieć zaczęła psuć się już bardzo często, dlatego po konsultacji ze specjalistami rozpoczęliśmy remont - wyjaśnia Marzanna Gołuch-Bełtowska.

Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, informuje, że dopóki fundusz nie otrzyma wniosku od dyrektora szpitala o ewentualnej przerwie w dostępie do ciepłej wody nie będzie reagował, ponieważ te kwestie są w gestii stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach skontrolowali dziś oddział chirurgii w Czerwonej Górze. Jak informuje Grażyna Majewska, dyrektor Sanepidu, inspektorzy stwierdzili drobne nieprawidłowości, ale nie widzą poważnego problemu.

Z kolei, Marek Szczepanik, odpowiadający za ochronę zdrowia członek zarządu województwa, stwierdził w rozmowie z Radiem Kielce, że urzędnicy marszałka sprawują kontrolę zarządczą nad lecznicą, ale nie chciał powiedzieć na czym ona polega.

Jutro dyrekcja szpitala w Czerwonej Górze podpisze umowę z firmą, która wymieni sieć wodno-kanalizacyjną. Na zrealizowanie inwestycji wykonawca będzie miał 43 dni.

Zobacz więcej: SKANDALICZNE WARUNKI W SZPITALU W CZERWONEJ GÓRZE

Reklama