Oszukiwał metodą „na policjanta”. Trafił do aresztu

Data publikacji: 13.02.2017 21:36
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.6.2015 Kielce. Kajdanki.

19.6.2015 Kielce. Kajdanki.
Fot. archiwum policji

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi śledztwo przeciwko Marcinowi P. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie oszustwa metodą „na policjanta”.

Jak informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, do zdarzenia doszło 31 stycznia. Podejrzany okłamał kobietę, że musi dokonać wpłaty 25 tysięcy złotych w ramach rzekomej policyjnej akcji przeciwko hakerom komputerowym.

- Kobieta, która uwierzyła jego zapewnieniom dokonała wpłaty. W następnych dniach Marcin P. wraz z innymi nieustalonymi osobami chciał ponownie wyłudzić od niej 50 tysięcy euro. Mężczyźnie nie udało się osiągnąć zamierzonego celu z uwagi na interwencję funkcjonariuszy policji - powiedział Daniel Prokopowicz.

Marcin P. został tymczasowo aresztowany. Daniel Prokopowicz dodaje, że trwa intensywne śledztwo zmierzające do wykrycia pozostałych sprawców i odzyskania pieniędzy. Prokurator przypomina, że w ramach prowadzonych działań policja nie wykorzystuje środków finansowych osób prywatnych do realizacji własnych zadań i celów. O każdej tego rodzaju propozycji należy niezwłocznie telefonicznie informować najbliższą jednostkę policji.

Tagi do tego wpisu
Reklama