W dawnym szpitalu zamiast dzieciom pomogą seniorom

Data publikacji: 07.03.2017 13:09
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Poprzednia siedziba szpitala dziecięcego przy Langiewicza w Kielcach (16 września 2015 r.)

Poprzednia siedziba szpitala dziecięcego przy Langiewicza w Kielcach (16 września 2015 r.)
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

W budynkach po dawnym szpitalu dziecięcym przy ulicy Langiewicza ma zostać otwarty Zakład Opieki Długoterminowej z geriatrią. Placówkę będzie prowadził Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. Od września 2015 roku, kiedy mali pacjenci zostali przeniesieni na Czarnów budynki stoją puste.

Jak informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik szpitala na Czarnowie, placówka będzie się mieściła w budynkach po oddziale chirurgii.

Rzecznik dodaje, że duża część budynków przy ulicy Langiewicza nie nadaje się już do użytku, ponieważ jest w złym stanie technicznym. W związku z tym zostaną one wyburzone.

Na wiosnę rozpocznie się rozbiórka budynku po dawnym oddziale wewnętrznym, pulmonologii, laboratorium i izbie przyjęć oraz budynków magazynowych. Szpital posiada już stosowne pozwolenia. Do szpitala należały także nieruchomości po drugiej stronie ulicy, które zostaną wystawione na sprzedaż. Cały teren ma być odnowiony. Wybudowane zostaną nowe drogi, chodniki i parking.

Wszystkie prace przy ulicy Langiewicza w Kielcach, oszacowano na 15 mln zł. Stosowne dokumenty dyrekcja lecznicy przesłała do urzędu marszałkowskiego, który jest odpowiedzialny za szpital.

Reklama